ДО УВАГИ! СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ ЗАСТЕРІГАЄ!
Служба безпеки України фіксує спроби представників російської федерації залучити громадян України до реєстрації терміналів супутникового зв’язку «Starlink» для їх подальшого використання у військових цілях. Оскільки термінали, якими користуються окупаційні війська на фронті, регулярно блокуються, ворог намагається обманом або за грошову винагороду схилити українців реєструвати пристрої на власні паспортні дані у відділеннях центрів надання адміністративних послуг, «Укрпошта» та «Нова пошта». Надалі доступ до цих акаунтів передається представникам країни-агресора, що дозволяє ворогу забезпечувати стабільний зв'язок на лінії бойового зіткнення та в глибокому тилу, безперешкодно керувати ударними БПЛА, вести розвідку та коригувати артилерійський вогонь по позиціях ЗСУ.
Аналіз ситуації свідчить, що громадяни часто не усвідомлюють наслідків таких дій та своєї неумисної причетності до злочинів проти національної безпеки. Звертаємо увагу, що передача доступу до терміналів «Starlink» стороннім особам в інтересах країни-агресора може кваліфікуватися як тяжкий злочин за ч. 2 ст. 111 (державна зрада в умовах воєнного стану), ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ) Кримінального кодексу України.
