Ярославицька громада
Рівненська область, Дубенський район

Як вберегтися від спеки

Дата: 18.06.2019 16:35
Кількість переглядів: 597

За прогнозами синоптиків, спека не відступатиме. А в таку погоду організм людини починає працювати з великим навантаженням, адаптуючись до нових умов. Від теплових ударів особливо потерпають діти і люди старшого віку.

  Територіальне управління Держпродспоживслужби  пропонує ряд рекомендацій, як вберегтися від спеки та уникнути наслідків її дії.

Більше рідини.

Вода — джерело життя і порятунку в спеку. У спекотні дні  необхідно трохи збільшити кількість вживання рідини. Обов'язково в сильну спеку потрібно пити більше води в день: протягом дня дорослій абсолютно здоровій людині потрібно випивати близько 2-2,5 літрів рідини. Також слід час від часу обполіскувати обличчя прохолодною водою, або ж обтиратися чистою вологою хустиною. На шию можна покласти мокру хустку.

Зручний одяг та головні убори.

Радимо носити світлий, вільний і зручний одяг з натуральних тканин (дуже добре носити одяг з таких тканин, як льон і бавовна), який не утруднює випаровування вологи. Надавайте перевагу шльопанцям, сандалям, мокасинам. Щоб уберегтися від шкідливого впливу на організм ультрафіолету сонячних променів, потрібно в сонячну погоду носити головні убори (капелюхи, капелюшки, панамки, кепки, бейсболки).

Перебування на вулиці.

Слід по можливості обмежити перебування на вулиці з 12.00 до 16.00 годин дня. У цей час якраз година-пік спеки, в ці години ніхто не загоряє, а моментально згорає, отримавши тепловий або сонячний удар.

Мікроклімат приміщень.

Якщо в приміщенні, де ви живете, вчитеся, працюєте температура повітря перевищує 28 градусів, то бажано користуватися вентиляторами або ж популярними в наші дні кондиціонерами, які прекрасно охолоджують повітря в офісах і квартирах. Але також в цих випадках необхідно пам'ятати — різниця температури повітря в приміщенні і на вулиці не повинна перевищувати 10 градусів. Не сидіть прямо під вентилятором або кондиціонером, відсуньте його від себе подалі, спрямованим не на себе, а в сторону. Кондиціонер теж повинен висіти немає над головою, а на протилежній стіні як мінімум в 3-х метрах від вас. Необхідно частіше проводити вологе прибирання приміщень, яке підвищить на деякий час відсоток вологості повітря.

Особлива увага дітям та людям похилого віку.

Вони на вулиці обов'язково повинні бути з головним убором і з пляшкою води. Слідкуйте за тим, щоб діти не грали на сонці, а перебували більше часу в тіні. Сонячний і тепловий удар діти та люди похилого віку можуть отримати набагато швидше.

Захищайте житло від перегріву.

Захистіть свою квартиру, будинок або кабінет в офісі на роботі від температурного перегріву. Можна заклеїти вікна фольгою або матеріалом, що захищає від сонця, зашторити вікна світлими шторами (темні кольори, особливо чорний колір, дуже добре притягують сонце). Зволожуйте з пульверизатора періодично штори і повітря в приміщенні. Розставте на підвіконнях звичайні найрізноманітніші кімнатні квіти, а біля свого робочого місця на стіл можна поставити ємність з водою, бажано прохолодної температури. Перед вентилятором поставте пляшки із  водою.

Бережіть судини.

При можливості кожні дві-три години потрібно відпочити і полежати хоча б п'ять хвилин — це вбереже ваші судини від перевантаження. На робочому місці в офісі можна просто відкинутися на спинку стільця, закрити очі і відпочити в такому стані пару хвилин, це допоможе не тільки судинам, а й вашим очам.

Будьте обережні з їжею на вулиці.

У досить сильну спеку м'ясні, рибні та молочні продукти псуються дуже швидко, тому ризик отруєння при їх вживанні на вулиці зростає влітку в кілька разів. Якщо ви в транспорті їдете кудись на далеку відстань, не купуйте їжу з рук і не беріть з собою ні в якому разі швидкопсувні продукти.

І найголовніше!

Турбуйтеся про близьких та рідних. Поділіться з ними корисними порадами, як уберегтися в спекотну літню пору, роз'ясніть дітям правила поведінки на вулиці в спеку, нагадайте бабусям і дідусям про методи захисту організму від перегріву.

 

 Бережіть себе та своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь