Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"
25 листопада 2023 року розпочинається акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно під патронатом віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в рамках участі України в щорічному міжнародному заході, покликаному підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.
Починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства» (далі – Акція). Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, недопускати його прояви та комплексно реагувати, формування у громадськості "нульової толерантності" до різних форм насильства, привернення уваги до жорстокого поводження з дітьми та захисту прав жінок та активізації роботи щодо функціонування спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб.
Дати початку та завершення Акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству, особливо стосовно жінок, та захисту прав людини, адже упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат. З – поміж них:
- 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною асамблеєю ООН у 1999 році.
-
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
-
2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
-
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
-
5 грудня – Міжнародний день волонтера.
-
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
-
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
-
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Вони створюють символічний ланцюжок, що означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Отож, мета щорічної Акції – привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї і суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.