Обережно, ожеледиця!

Дата: 11.01.2021 15:00

Правила поведінки під час ожеледиці

Ожеледиця на дорозі може виникнути щодня. Вона змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів, адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим. Ожеледиця – це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після відлиги або дощу в результаті похолодання, а також замерзання мокрого снігу і крапель дощу.

Уберегтися від травм під час ожеледиці можна, дотримуючись простих правил поведінки:

• правильно вибирайте зимове взуття, з глибоким протекторним малюнком на підош­ві;
  • ходіть тротуарами, посипаними піском або сіллю, чи по непритоптаному снігу на внутрішньому краю тротуару;
  • ступаючи на лід максимальне навантаження робіть не на п’яту, а на носок;
  • ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах;
  • не тримайте руки в кишенях — це підвищує ймовірність не лише падіння, але й отримання тяжких травм, особливо переломів;
  • бережіться ковзанок, припорошених снігом, ходіть освітленою частиною тротуару, не перебігайте проїжджу частину дороги;
  • не перебігайте проїжджу частину дороги під час ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

Ігор ІВАНОВ,
Завідувач Здолбунівських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії