Вимоги щодо перебування ФОПа на 4 групі платників єдиного податку

Дата: 09.11.2022 12:00

Головне управління ДПС в Рівненській області повідомляє, що  до платників єдиного податку четвертої групи належать фізичні особи – підприємці, які проводять діяльність в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України «Про фермерське господарство, за умови виконання сукупності таких вимог:

• ФОП – підприємець здійснює виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;
  • Провадить господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
  • не використовує працю найманих осіб;
  • членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї;
  • площа сільськогосподарських та або земель водного фонду у власності та або користування членів фермерського господарства  становить не менше 0,5 га , але не більше 20 га сукупно.

Отож, за дотримання вище викладених вимог ФОП – підприємець має право обрати або перейти на четверту групу спрощеної системи оподаткування. При цьому він повинен подати до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про такий перехід з позначкою «Реєстрація» (перехід)».

Докладніше в ЗІР http://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques  (категорія 107.02.01)

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»