Модель проведення НМТ в 2023 році. Головне...

Дата: 08.02.2023 10:20

20 січня презентована модель та особливості проведення національного мультипредметного тесту, результати якого необхідні абітурієнтам для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти.

Кількість предметів НМТ

НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.

Обов’язкові предмети – українська мова й математика. Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика.

Універсальність предмета НМТ на вибір вступника

Третій предмет НМТ є універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він обрав.

Для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

Час на виконання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час на виконання завдань з різних предметів.

Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовуватися результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів.

Прохідні пороги НМТ

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація на НМТ

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Цього року буде забезпечено безпаперову реєстрацію учасників.

Кількість сесій НМТ

Передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні–липні.

У додатковій сесії тестування візьмуть участь вступники, які з поважних причин не пройдуть тестування під час основної.

Проведення НМТ в Україні та за кордоном

НМТ відбуватиметься в обладнаних комп’ютерних аудиторіях, створених як в Україні та за її межами.

Структура НМТ з історії України

У тестуванні з історії України учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Структура НМТ з іноземної мови

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.

Додаткові матеріали на НМТ з математики

Під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Використання результатів ЗНО/НМТ минулих років

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.Фото без опису