Ярославицька громада
Рівненська область, Дубенський район

Новини, оголошення, вітання

Дата: від до Скинути

Підприємства Дубенщини сплатили до бюджету понад 1,2 млн грн екологічного  податку

Підприємства Дубенщини сплатили до бюджету понад 1,2 млн грн екологічного податку

Протягом січня-травня 2024 року суб’єкти господарювання Дубенського району, які здійснюють викиди  забруднюючих речовин, перерахували до бюджетів усіх рівнів 1211 тис гривень екологічного податку. Це на 47 тис гривень більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

14:34 14.06.2024

Використання РРО/ПРРО є обов’язковим для підприємців ІІ-ІV груп спрощеної системи оподаткування незалежно від виду діяльності  та обсягу доходу

Використання РРО/ПРРО є обов’язковим для підприємців ІІ-ІV груп спрощеної системи оподаткування незалежно від виду діяльності та обсягу доходу

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує підприємцям, що застосування РРО або ПРРО є обов’язковим для ФОП ІІ-ІV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, а також ФОП на загальній системі оподаткування, які здійснюють розрахункові операції. 

12:16 12.06.2024

Граничні строки сплати ПДФО та військового  збору декларантами у 2024 році

Граничні строки сплати ПДФО та військового збору декларантами у 2024 році

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що громадяни, які зобов’язані були подати податкову декларацію, повинні сплатити податкові зобов’язання відповідно до норм Податкового кодексу України у такі терміни: 

12:13 12.06.2024

До місцевих скарбниць Дубенського району надійшло понад 40 млн грн земельної плати

До місцевих скарбниць Дубенського району надійшло понад 40 млн грн земельної плати

З початку 2024 року до місцевих бюджетів громад Дубенського району надійшло 40,1 млн гривень плати за землю.  Порівняно з минулорічними показниками, надходження даного платежу зросли майже на 5,6 млн гривень . Відповідно до розподілу 34 млн гривень земельного податку сплатили юридичні особи. Цей показник збільшився на 5,1 млн гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши за землю 6,1 млн гривень, що перевищує минулорічні показники на 465 тис гривень.

12:11 12.06.2024

Не допускайте накопичення податкового боргу з податку на нерухоме майно

Не допускайте накопичення податкового боргу з податку на нерухоме майно

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує власникам об’єктів нерухомості про необхідність сплатити заборгованість з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (об’єкти житлової та нежитлової нерухомості). Податок на нерухоме майно сплачують громадяни, які мають у власності нежитлову нерухомість та житлову нерухомість, площа якої перевищує пільгову площу, встановлену п.266.4 Податкового Кодексу: - 60 кв.м для квартири - 120 кв.м для житлового будинку - 180 кв.м. для різних типів житлової нерухомості (квартир та будинків) За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває, зокрема у власності фізичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів. (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку). Звертаємо увагу, що у разі несвоєчасної сплати  податкового зобов’язання платнику податку загрожує відповідальність у вигляді  штрафу у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів -  5 відсотків погашеної суми податкового боргу - при затримці більше 30 календарних днів -  10 відсотків погашеної суми податкового боргу. Використовуючи функції сервісу«Електронний кабінет» або за допомогою застосунку «Моя податкова», платники податків можуть отримати  інформацію про наявність чи відсутність податкового боргу, зробити звірку щодо об’єктів оподаткування з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Власникам нерухомості, які не отримали  податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість, або отримали їх із зазначеними некоректними (неточними) даними, варто звернутись до центру обслуговування платників податків  Дубенської ДПІ для проведення звірки та уточнення даних. Звертаємо увагу,  що у 2024 році громадяни платять податок на нерухомість за 2023 рік.

12:08 12.06.2024

Чи може ФОП платник єдиного податку здійснювати продаж цінних паперів?

Чи може ФОП платник єдиного податку здійснювати продаж цінних паперів?

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до п.п. 6 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ.

14:10 10.06.2024

Нюанси подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої  групи для новостворених ФОП

Нюанси подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої групи для новостворених ФОП

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, встановлені главою 1 розд. XIV «Спеціальні режими оподаткування» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Зокрема, зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації (п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ). Слід зазначити, що ПКУ не передбачено перенесення граничного строку подання такої заяви у разі, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день. Разом з тим, згідно з частиною першою ст. 251 Цивільного кодексу України від 16 січня 2002 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ), строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (частина перша ст. 252 ЦКУ). Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (частина п’ята п. 254.5 ст. 254 ЦКУ). Отже, для новостворених фізичних осіб – підприємців, у яких 10-ий день з дня їх державної реєстрації припадає на святковий або вихідний день, термін подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплати ПДВ, переноситься на перший робочий день, наступний за вихідним або святковим днем. Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу « InfoTAX »

14:08 10.06.2024

До місцевих бюджетів Млинівщини сплачено 767 тис гривень роздрібного акцизу

До місцевих бюджетів Млинівщини сплачено 767 тис гривень роздрібного акцизу

Упродовж січня –травня 2024 року до місцевих бюджетів громад Млинівщини сплачено 767 тис гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Порівнюючи з аналогічним періодом 2023 року надходження акцизного податку зросли на 87 тис гривень.

14:05 10.06.2024

З початку року платники Дубенщини перерахували до місцевих бюджетів 14 млн  грн податку за нерухомість

З початку року платники Дубенщини перерахували до місцевих бюджетів 14 млн грн податку за нерухомість

    За п’ять місяців 2024 року до місцевих бюджетів надійшло 14 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Проти суми податку, що була перерахована за аналогічний період минулого року, нинішні надходження зросли на більш ніж 4,4 млн гривень або на 46,4 відсотки.

14:24 07.06.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь