13:45 28.08.2019
Новини, оголошення, вітання
28 серпня, відбулося ІІ засідання робочої групи з написання Стратегії розвитку громади.
У засіданні взяли участь староста старостинського округу, депутати, члени виконавчого комітету, керівники установ та представники сільської ради, а також радник Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Микитин та експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Олександр Придатко.
Під час засідання Тасам Миронович продемонстрував присутнім узагальнений SWOT-аналіз, який було заздалегідь проаналізовано і систематизовано з напрацьованих на попередньому засіданні матеріалів щодо слабких та сильних сторін нашої громади. Також учасники засідання сформували власні стратегічні бачення розвитку громади і стратегічні та операційні цілі розвитку Ярославицької ОТГ.
Привітання з Днем Незалежності України
Шановні жителі громади! Вже 28-й рік ми відзначаємо День Незалежності України! З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється усвідомлення цієї події і дати – 24 серпня – і значення її для всієї країни, для кожного з нас, її громадян. Перед Україною, її громадянами складні й великі завдання. Але ми віримо, що всі разом здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави. Бажаємо Вам щастя, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового життя, до кращого майбутнього. Нехай у ваших оселях завжди буде затишок, достаток та родинне щастя. Зі святом Вас! З Днем Незалежності! З повагою, виконком Ярославицької сільської ради08:45 24.08.2019
В Ярославицькій ОТГ відзначили День Державного Прапора України
Напередодні Дня Незалежності України відзначається День Державного Прапора. В Ярославицькій ОТГ урочистості з цієї нагоди розпочалися біля будівлі сільської ради. Перед жителями виступили секретар Ярославицької сільської ради А.А. Андріюк, настоятель храму Свята Різдва Богородиці с. Ярославичі отець Роман та директор Ярославицького ліцею В.Д. Посільський. Вони звернулися до жителів громади зі словами вітання з нагоди відзначення Дня Державного прапора України та побажали усім міцного здоров’я, злагоди, достатку та мирного неба над головою. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх героїв, які віддали життя за свободу, гідність та Незалежність України, а також поклали квіти до обеліску «Слави».10:59 23.08.2019
Привітання з Днем Державного Прапора України
Шановна громадо! 23 серпня весь український народ відзначає День Державного Прапора України. Державний прапор – це символ духу і свободи нашої країни. Символ всіх головних етапів і звершень, які сталися протягом 28 років незалежної України. Нехай його двоколірні переливи ніколи не зникнуть. Нехай він гордо майорить в височині, ловлячи тільки попутний вітер великих і райдужних змін. Зі святом, усіх нас! З Днем Прапора України! З повагою, виконком Ярославицької сільської ради10:47 23.08.2019
Друге засідання робочої групи по написанню Стратегії розвитку громади на період до 2025 року
УВАГА! 28 серпня 2019 року (у середу) о 10:00 в приміщенні Ярославицької сільської ради відбудеться друге засідання робочої групи по написанню Стратегії розвитку Ярославицької сільської ради ОТГ на період до 2025 року. Під час засідання буде розглянуто: 1. SWOT-аналіз (внесення правок) 2. Робота в групах: - визначення місії громади; - розробка стратегічних оперативних цілей.14:58 22.08.2019
Адміністрація КНП «Млинівський центр ПМСД» Млинівської селищної ради звертає увагу керівників освіти, органів місцевого самоврядування, директорів шкіл, завідувачів дитячих дошкільних закладів, батьків та населення в цілому на той факт, що в Україні продовжуються реєструватись випадки захворювань на кір.
Рівень захворюваності набирає епідемічного характеру. Крім того, є велика загроза поширенню серед населення таких небезпечних хвороб як дифтерія та правець. Всі ці хвороби можна попередити шляхом вакцинації.
В Млинівському центр ПМСД наявна достатня кількість високоефективних та якісних вакцин та анатоксинів. Кожен громадянин може отримати щеплення, звернувшись до свого сімейного лікаря.
Нагадуємо, що статтею 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, праця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до Календаря щеплень.
«Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється…..»
(стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).
Якщо раніше статтю 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», кожен коментував на свій лад, то зараз Верховний Суд України своїм рішенням від 17 квітня 2019 року № 682/1692/17 поставив крапку в цій дискусії, підтвердивши рішення апеляційної інстанції. Право на дошкільну освіту законодавець пов’язує із обов’язковим проходження профілактичних щеплень, які гарантують безпеку як самій дитині, так і оточуючих її осіб.
Таким чином, на підставі рішення Верховного Суду України приймати дітей в дитячі дошкільні заклади, школи без щеплення забороняється.
Виходячи із вищевикладеного, запрошуємо батьків з дітьми відвідати своїх сімейних лікарів та зробити щеплення. Дітям - у відповідності до Календаря щеплень та собі - проти дифтерії і правця.
Керівникам дитячих дошкільних закладів та загальноосвітніх навчальних закладів взяти до виконання рішення Верховного Суду України та не допускати не щеплених дітей в організовані колективи.
Головний лікар КНП «МЦ ПМСД» В.Семенюк
14:46 13.08.2019
Спалювання пожнивних рештків та сухостою трави ЗАБОРОНЕНО!
Шановні жителі Ярославицької громади! Не спалюйте сухої трави та сміття, не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані оточуючим! Ярославицька сільська рада попереджає мешканців громади, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання сухої рослинності, стерні та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність. За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої «Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360грн.) доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700грн.). Відповідно до Ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190грн.). Виконком Ярославицької сільської ради12:50 06.08.2019
Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво», листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 602-113-12/4087 від 14.06.2018 року «Щодо реєстрації пасік», розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України № 67 від 11.06.2018 року, державна реєстрація є обов’язковою для суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл, виробництвом і первинною переробкою продуктів бджільництва в частині дотримання вимог чинного законодавства у сфері бджільництва.
Реєстрація здійснюється на безоплатній основі. Оператору ринку (власнику пасіки) необхідно лише подати заяву до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування бджолопасіки та інформацію про вид діяльності.
Власнику пасік необхідно отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку, що видається на підставі письмового звернення до управління Держпродспоживслужби в районі або місті з обов’язковим проведенням епізоотичного обстеження. У паспорті мають бути відображені: характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, епізоотична обстановка, дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів.
Районне управління Держпродспоживслужби видає в 30-денний термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки з обов’язковою державною реєстрацією.
При зміні назви чи адреси пасіки, її власник повинен проінформувати про це районне управління Держпродспоживслужби протягом 10 днів.
Власники пасік повинні виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва.
Недотримання даних вимог значно ускладнює або ж унеможливлює позитивне вирішення спірних питань, що можуть виникнути під час ведення господарської діяльності.
12:32 06.08.2019
Щодо захворюваності на ботулізм
Млинівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що за 5 місяців поточного року відмічається погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм в Україні. Станом на 01.06.2019 року територіальними органами Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 40 випадків захворювання на ботулізм, під час яких постраждало 46 осіб, із них 3-померли, за аналогічний період 2018 року було розслідувано 27 випадків, під час яких постраждала 31 особа. Особливе занепокоєння викликає збільшення кількості захворювань, які пов’язані із вживанням рибної продукції, зокрема промислового виробництва. З початку поточного року 21 випадок ботулізму пов'язаний із рибною продукцією, у тому числі 4-ймовірно пов’язані із вживанням рибної продукції промислового виробництва. При чому, 3 випадки ймовірно пов’язані з рибною продукцією промислового виробництва, зареєстровано протягом останнього тижня ( в Чернігівській (походження рибної продукції з Київської області), Херсонській та Запорізькій областях). Ботулізм — це дуже важке інфекційне захворювання, як правило від отруєння насамперед страждає нервова система. Збудник ботулізму — мікроби групи клостридій, які виділяють сильний токсин- ботулотоксин, що є найотруйнішим з усіх відомих бактеріальних токсинів і виробляється тільки без доступу кисню. Враховуючи важкий характер перебігу хвороби та можливі наслідки, краще проводити заходи профілактики ботулізму, ніж лікувати його. У питанні профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти і термічної обробки сировини. В домашніх умовах важливо старанно відмивати городину перед консервуванням чи рибу перед засолом. Оскільки гриби складно повністю звільнити від мікрочасток ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх в герметично закритих банках у домашніх умовах. Важливо добре стерилізувати банки й кришки безпосередньо перед закладкою в них продуктів. По можливості прогрівайте домашні консерви перед вживанням, оскільки при 80 градусах ботулотоксин руйнується. Найменше здуття кришки-причина для категоричної відмови від вживання в їжу вмісту даної банки. Не ризикуйте здоров’ям, купуючи продукцію сумнівної якості та не в межах ринку чи поза торгівельними закладами. При найменшій підозрі вимагайте документи, що зазначають походження, засвідчують якість, безпечність харчових продуктів. На продукцію, що пройшла ветеринарно-санітарну експертизу на ринку видається експертний висновок, який покупець при необхідності може вимагати у продавця, його відсутність має вас насторожити. Ви маєте вибір і можливість захистити свої права та здоров’я!16:36 18.06.2019
За прогнозами синоптиків, спека не відступатиме. А в таку погоду організм людини починає працювати з великим навантаженням, адаптуючись до нових умов. Від теплових ударів особливо потерпають діти і люди старшого віку.
16:35 18.06.2019