Новини, оголошення, вітання

Перереєстрація програмних реєстраторів  розрахункових операцій

Перереєстрація програмних реєстраторів розрахункових операцій

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що відповідно до п. 8 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі – Порядок № 317) перереєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) здійснюється у разі зміни найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) або податкового номера суб’єкта господарювання (без державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця), найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО. Для перереєстрації подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО  (додаток 1 до Порядку № 317) (далі – Заява) з позначкою «Перереєстрація».

15:58 11.09.2023

З 1 серпня відновлена відповідальність за неподання ф. №20-ОПП та заяв за формами №  1-ОПП, № 5-ОПП та № 1-ОПН

З 1 серпня відновлена відповідальність за неподання ф. №20-ОПП та заяв за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП та № 1-ОПН

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що у зв’язку із набранням чинності Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким, зокрема, внесено зміни до п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, з 01 серпня 2023 року для платників податків та контролюючих органів відновлено перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за  дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

15:53 11.09.2023

Інформація новоствореному підприємцю

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що реєстрація суб’єктом підприємницької діяльності покладає певну відповідальність на громадянина. Незнання закону не звільняє громадянина від відповідальності за його порушення.

15:48 11.09.2023

Розрахункові операції на ПРРО можуть проводити лише особи, сертифікати електронних підписів чи печаток яких внесені  до відповідного Реєстру

Розрахункові операції на ПРРО можуть проводити лише особи, сертифікати електронних підписів чи печаток яких внесені до відповідного Реєстру

Головне управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що суб’єкт господарювання може проводити розрахункові операції на програмному реєстраторі розрахункових операцій самостійно або визначати  уповноважених осіб – касирів.

16:39 04.09.2023

Нюанси плати за землю у разі відчуження земельної ділянки протягом року

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що згідно п . 287.1 ст. 287 ПКУ  власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

16:36 04.09.2023

Про заповнення спрощеного чека

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що Законом України від 30.06.2023 №3219 внесено зміни до Закону від 06.07.1995 №265.

16:33 04.09.2023

Не допускайте накопичення податкового боргу з податку на нерухоме майно

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує власникам об’єктів нерухомості про необхідність сплатити заборгованість з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (об’єкти житлової та нежитлової нерухомості). Податок на нерухоме майно сплачують громадяни, які мають у власності нежитлову нерухомість та житлову нерухомість, площа якої перевищує пільгову площу, встановлену п.266.4 Податкового Кодексу:

15:42 04.09.2023

Підстави для розпломбування РРО

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що розпломбування РРО здійснюють сервісні центри обслуговування. При цьому, підстави для розпломбування затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547. Зокрема, розпломбування реєстраторів розрахункових операцій та вилучення довідки про опломбування здійснюються у таких випадках:

15:39 04.09.2023

Власники земельних ділянок та нерухомості  повинні сплатити податок

Власники земельних ділянок та нерухомості повинні сплатити податок

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи, які мають у власності квартири, будинки, об’єкти нежитлової нерухомості, земельні ділянки є платниками податку за таке майно.

15:36 04.09.2023